Υποτροφίες

Campion School is pleased to announce that thanks to generous sponsorship, a limited number of partial and full academic scholarships will be available for the school's IGCSE and IB Diploma programmes from September 2018. External candidates only are eligible to apply.

Suitable candidates will possess Proficiency-level English plus an overall grade average of at least 18.0 in the Greek system or equivalent for candidates with a non-Greek educational background.

The scholarships will be awarded on the basis of academic performance and the candidate's overall profile.

To apply for the scholarship, please download the form below. Forms should be returned by no later than March 30th 2018 either to This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., or by post to The Scholarship Committee, Campion School, PO Box 67484, Pallini 15302.

GET THE APPLICATION